bootstrap table

PRENSİPLER... 

Wing Tsun Savunma Sanatında Dövüş ve Güç olmak üzere iki prensip bulunmakatadır, sistem içinde uygulanan bu prensipler Wing Tsun'un olmazsa olmazıdır ,eğer teknikler bu prensiplerin mantığında yapılmaz ve uygulanmaz ise yapılan sanat Wing Tsun diye adlandırılamaz, bu iki prensibi iyi anlamak Wing Tsunu da anlamak ve uygulamak anlamına gelir.

Alt menüler de Prensipler hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Unutmayınız ki okumak ile bir yere kadar anlayabilirsiniz. Wing Tsun'u anlamak için bir usta ile çalışmanız en iyi yoldur. 


GÜÇ PRENSİBİ...


1) Kendi gücünüzden arının

CWTO dövüşçüsü, kendi gücünü kullanmamayı öğrenmelidir, çünkü karşınızdaki rakibiniz sizden daha güçlü olabilir. Onu kontrol edebilmeninen etkili yolu kaslarınızı rahat ve serbest bırakmaktır böylece hedefe çok daha etkili ve hızlı ulaşabilirsiniz.


2) Rakibinizin gücünden arının

Rakibiniz size güç uygularsa onun gücüne aynı şekilde karşılık vermeyiniz,bu sizin rakibiniz karşısında daha tutuk ve etkisiz almanıza yol açacaktır.


3) Rakibin gücünü rakibinize karşı kullanın

Rakibiniz size güç uyguladığında, gücüne karşılık vermeyerek kiralayınız, gücünü boşa alınız ve açılan yoldan hedefinize ulaşınız.


4) Rakibin gücüne, kendi gücünü ekle

Rakibinizin gücüne nüfus ettiginizde bir nevi rakibinizi boşluğa yönlendirirsiniz. Buda rakibinize karşı bir saldırı açığı yaratır. Bu açıktan rakibinizin size vermiş olduğu gücün üstüne kendi gücünüzü de ekleyerek rakibe daha etkili atak yaparsınız.